Bieszczadzkie atrakcje
Turystyka

Bieszczadzkie atrakcje

Polska zaskakuje pięknymi miejscami i krajobrazami. Jednym z nich są właśnie Bieszczady, gdzie warto się wybrać. Zapierają one dech w piersi, a przy tym warto je zwiedzać niezależnie od pory roku.

 

Co warto zobaczyć latem?

Wiosną i latem warto w Bieszczadach podziwiać piękną przyrodę oraz wspaniałe krajobrazy. Można również podziwiać Bieszczadzkie zwierzęta, takie jak żubry, czy rysie. Świetnym pomysłem są wędrówki górskie. Pogranicze polsko-słowackie jest obowiązkowym punktem, gdzie warto się wybrać. Oczywiście koniecznie trzeba wejść na Tarnicę, czyli najwyższy szczyt w Bieszczadach. W to miejsce prowadzą dla szlaki czerwony i niebieski. Na samym szczycie znajduje się stalowy krzyż, który upamiętnia wizytę Karola Wojtyły. Jeżeli nie ma się ochoty na długą wędrówkę warto zdecydować się na Połoniny. Tu można posilić się w schronisku Chatka Puchatka i wypić gorącą herbatę.

 

Ustrzyki Dolne – bo warto się tam wybrać

W Ustrzykach Dolnych znajduje się muzeum przyrodnicze, gdzie można dowiedzieć się o kulturze górali, a także jakie zwierzęta występują w Bieszczadzkich lasach. Można także wybrać się do Muzeum Młynarstwa i Wsi, gdzie można dowiedzieć się o jego historii, a także poznać jak przebiega proces mielenia zboża. Można także nauczyć się wypiekania tradycyjnych bułeczek czy rogalików. Z kolei zimą Bieszczady zamieniają się w stolicę narciarstwa. Tutaj do wyboru są dwie stacje narciarskie z wyciągami.

 

Rozrywka dla mężczyzn – Browar Ursa Maior

Świetnym miejscem dla wszystkich piwoszy jest Browar Ursa Maior, gdzie można zobaczyć w jaki sposób powstaje tradycyjne lokalne piwo. Oczywiście jest także możliwość degustacji. Na uwagę zasługuje tutaj stylizowane wnętrze pełne bieszczadzkiego folkloru.

 

Bieszczady atrakcje turystyczne dla całej rodziny

Bieszczady to idealne miejsce dla całej rodziny. Warto wybrać się m.in. do Parku Miniatur, gdzie można zobaczyć makiety drewnianych kościołów i cerkwi. Gdy temperatura jest bardzo wysoka warto wybrać się nad jezioro Solińskie, gdzie można opalać się nad brzegiem, a także zobaczyć zaporę. Można także popływać kajakiem czy rowerem wodnym, a także żeglować.

 

Bieszczady to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje w Bieszczadach obejmują zarówno aktywny wypoczynek poprzez górskie wędrówki, jazdę na rowerze, a także kąpiele w jeziorze. Dla miłośników spokojnego wypoczynku to także idealne miejsce, gdzie mogą kontemplować na łonie natury i uciec od miejskiego zgiełku. Warto odwiedzić Bieszczady, gdyż to prawdziwa perła w polskim krajobrazie.

 

Bieszczadzkie atrakcje
Oceń post