ćwiczenia na siłowni czy w domu
Sport

Ćwiczenia na siłowni czy w domu?

Na temat konieczności podejmowania aktywności fizycznej mówi się tak dużo, że coraz więcej osób decyduje się zacząć regularnie chodzić na siłownię, zaś duża grupa osób o tym myśli. Jest to spowodowane chęcią zadbania o swój wygląd i zdrowie, wyćwiczenie ciała, zdobycie szczupłej sylwetki, a także na pewno modą. Czy jednak warto się nią kierować i czy w ogóle warto zapisać się na siłownię?

 

Pod okiem profesjonalistów

Osoby zaczynające ćwiczyć na siłowni często decydują się na skorzystanie z pomocy osobistego trenera. Jest to jedna z najważniejszych zalet ćwiczeń na siłowni. Oczywiście z pomocy takiego specjalisty nie trzeba korzystać przez cały czas, zwłaszcza że jest to dość kosztowne. Wystarczy, gdy na początku dokona on oceny sytuacji, dobierze odpowiednie ćwiczenia i poradzi, jak je wykonywać. W domu niestety nie ma możliwości skorzystać z takiej fachowej pomocy, choć oczywiście zawsze jest możliwość zakupienia sprzętu do własnego użytku, bardzo podobnego jak ten, który można spotkać na siłowni. Koszty ławeczek do ćwiczeń, steperów czy wioślarzy nie są duże, może to być więc dobra alternatywa dla karnetu na siłownię. Czasem jednak pojawia się problem z odpowiednim przygotowaniem takich urządzeń do użytku. By mogły one działać właściwie, często trzeba je we właściwy sposób ustawić, na przykład jeśli chodzi o obciążenie. Kiedy nie potrafi się tego zrobić lub nawet nie wie się o takiej konieczności, można poświęcić mnóstwo czasu na ćwiczenia, które nic nie dadzą. Urządzenia w siłowni są zaś doskonale przygotowane do użytku, więc ćwiczenie na nich szybko daje efekty.

 

Lepsza motywacja czy oszczędność czasu?

Koszty karnetów na siłownię nie są obecnie duże, do czego przyczynia się coraz lepsza dostępność takich miejsc i ich duża popularność. Częściej więc osobom, które wolą ćwiczyć w domu, zależy na oszczędności czasu. Nie trzeba tracić go na dojazd na siłownię ani martwić się, że preferowane urządzenia będą akurat zajęte. Nie bez znaczenia jest także kwestia prywatności. Gdy ktoś zastanawia się, czy lepiej ćwiczyć w domu czy na siłowni, często bierze pod uwagę fakt, że inni będą go widzieć w mało atrakcyjnym wydaniu, co jest ważne zwłaszcza dla kobiet. Poza tym wykupienie karnetu na siłownię jest bardzo motywujące, tak samo jak wizyta w tym miejscu. Raczej nikt nie pójdzie na siłownię i nie usiądzie na ławce, podczas gdy ćwiczenia w domu nieraz kończą się… leżeniem na macie bądź odrywaniem się od tego zadania pod pretekstem niecierpiących zwłoki zadań do wykonania. Można więc uznać, że odpowiedź na pytanie, czy korzystniej jest ćwiczyć w domu, czy na siłowni, brzmi: na siłowni.

 

Ćwiczenia na siłowni czy w domu?
Oceń post