Jak korzystać z sauny
Porady

Jak korzystać z sauny

Jedni jej nienawidzą, inni uwielbiają i za każdym razem, gdy są na pływalni korzystają z sauny. Pojawia się jednak pytanie czy rzeczywiście wiemy, jak korzystać z sauny, czy dobrze się tam zachowujemy i czy wiemy kiedy warto z niej korzystać. Warto dowiedzieć się o saunie nieco więcej i zrozumieć kiedy i jak powinno się z niej korzystać.

Najważniejsze zasady przy korzystaniu z sauny

Rekomenduje się korzystanie z sauny albo w ręczniku albo całkowicie nago, przed wejściem powinno się skorzystać z prysznica, zdjąć wszelką biżuterię, a przed wejściem zostawić również klapki. Będąc w saunie należy ułożyć ciało na ręczniku i zachować ciszę. Po saunie trzeba się zrelaksować zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Po saunie również należy skorzystać z prysznica.

Dlaczego warto korzystać z sauny?

Wiele osób zastanawia się również, kiedy warto z sauny korzystać, czy sauna jest dobra na przeziębienie, czy sauna odchudza. Tych pytań odnoszących się do tego, kiedy z sauny korzystać jest rzeczywiście bardzo wiele. Warto podkreślić, że sauna jest prawdziwym dobrodziejstwem dla urody i dla zdrowia. Dzięki niej następuje mocne rozgrzanie skóry, pobudzane jest ukrwienie, zmiękczony zostaje naskórek. Pocenie się wynikające z sauny będzie poprawiać pracę nerek, dzięki temu z organizmu usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Jednocześnie korzystanie po saunie z prysznica będzie wpływać na naprzemienne ogrzewanie i oziębianie organizmu, co będzie go hartować i poprawiać pracę układu immunologicznego.

Kiedy unikać korzystania z sauny?

Oczywiście jak w wielu przypadkach również i sauna daje nam wiele korzyści, jednak są również pewne przeciwwskazania do sauny, na które również trzeba zwracać uwagę. Przede wszystkim w grę wchodzą choroby serca i układu krążenia, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Z sauny nie powinny korzystać osoby ze stanami zapalnymi, gorączką, kobiety w ciąży i w trakcie menstruacji. Powinno się również unikać korzystania z sauny w przypadku kamicy nerkowej i padaczki.

Jak korzystać z sauny
5 (100%) 1 ocen(a/y)