Jak motywować się do ćwiczeń
Sport

Jak motywować się do ćwiczeń?

Aktywność fizyczna to podstawa zdrowego życia. Zalecają ją lekarze, dietetycy, mówcy motywacyjni i psycholodzy, ponieważ sport oddziałuje pozytywnie nie tylko na ciało, ale także i na duszę. Wystarczy już 30 minut dziennie ćwiczeń, żeby poczuć pozytywne zmiany, jednakże łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Czasami brakuje czasu, ale zazwyczaj brakuje motywacji, jak ją znaleźć?

 

Motywacja do ćwiczeń.

Motywować możemy się na różne sposoby, chociaż już dawno udowodniono, że dużo lepiej działa motywacja „marchewką”, niż „kijem” czyli bardziej przyciągnie nas nagroda niż kara, szukajmy więc pozytywów w codziennej aktywności zamiast ewentualnych negatywów jej nie uprawiania. A zalet sportu jest naprawdę wiele: niweluje stres, pomaga walczyć z bólem, poprawia wydolność organizmu i jego ogólną kondycję, korzystnie wpływa na problemy z zasypianiem, podkręca metabolizm i wiele, wiele innych.

Sport to także świetny sposób na integrację z innymi ludźmi i ich lepsze poznawanie. Poza tym znajomi to świetna motywacja do treningu, gdyż wzajemnie się wyciągają na siłownie albo boisko oraz rywalizują ze sobą w osiąganiu jak najlepszych wyników. Z powodzeniem można zastąpić wyjście do knajpy na wizytę na siłowni, co również gwarantuje dobrze spędzony czas, a poza tym pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Wysiłek fizyczny powoduje także wydzielanie endorfin, więc po wspólnej sesji ćwiczeń na pewno będziemy w świetnym humorze.

Jeżeli ćwiczymy w samotności, na przykład we własnym domu albo jeździmy na rowerze lub uprawiamy jogging, to genialnie sprawdzi się muzyka motywacyjna. Odpowiednio skomponowane kawałki powodują, że chce się uprawiać sport. Istnieje wiele takich składanek, łatwo je znaleźć w internecie, ale dobrym pomysłem jest stworzenie swojej własnej listy muzycznych, motywacyjnych piosenek, dzięki czemu łączymy przyjemne z pożytecznym – słuchanie ulubione muzyki i ćwiczenia.

 

Wykupienie karnetu.

Wiele miejsc oferuje karnety, które pozwalają na na przykład nielimitowany wstęp do placówki. Za karnety płacimy z góry, co niejako zmusza nas do odwiedzenia danego miejsca, w przeciwnym razie pieniądze zostaną wyrzucone w błoto.

Sport to zdrowie i warto wprowadzić ćwiczenia fizyczne do naszej codzienności. Czasami zwykły spacer ma korzystne znaczenie dla naszego organizmu, więc nawet rezygnacja z samochodu na rzecz pieszego chodzenia do pracy, może być traktowana w kategoriach aktywności fizycznej. Najważniejsze, żeby się nie zasiedzieć i w miarę możliwości ćwiczyć nasze ciało.

 

Jak motywować się do ćwiczeń?
5 (100%) 1 ocen(a/y)