Wakacje w Polsce
Turystyka

Wakacje w Polsce – najpiękniejsze miejsca

Żeby dobrze spędzić wakacje, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Polska ma do zaoferowania naprawdę wiele w tym temacie, ponieważ znajdziemy tutaj morze, góry, lasy, jeziora, stawy, łąki i wszystko czego tylko dusza zapragnie. Więc gdzie jechać na wakacje w Polsce?

 

Północ, Południe, Wschód i Zachód

Każde województwo w Polsce może poszczycić się innymi atrakcjami. Mamy tutaj wysokie góry, ale też niższe pasma dla początkujących piechurów. Jest morze z bardzo długim, piaszczystym wybrzeżem, a także dzikie lasy w postaci Puszczy Białowieskiej. Są parki narodowe i krajobrazowe, jeziora i stawy, po których można pływać, a niektóre nawet nadają się do windsurfingu. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie, atrakcje, których nierzadko nie znajdziemy w innych państwach. Z południa Polski na północ można dostać się już w przeciągu kilku godzin, dzięki Pendolino. W Polsce jest także dobra sieć połączeń lotniczych i coraz lepsze autostrady i drogi szybkiego ruchu. Przejazd więc nie powinien stanowić większego problemu.

 

Co warto zwiedzić w Polsce – dla każdego coś innego

Bez względu na to, jakim typem turysty jesteśmy to możemy znaleźć w Polsce atrakcje dla siebie. Być może uwielbiamy leżeć nad wodą i tak najchętniej spędzamy wolny czas – jeżeli tak to przed nami mnóstwo możliwości. Morze, jeziora, stawy, rzeki, Jeśli zależy nam na ciszy i spokoju to warto zdecydować się na Mazury, gdzie w okolicy pięknej przyrody możemy spędzić w głuszy kilka albo kilkanaście dni. Być może wolimy zwiedzać i fotografować zabytki, wtedy i dla nas nie zabraknie atrakcji, ponieważ Polska jest bogata w zabytki. Praktycznie każde większe miasto w Polsce posiada starówkę, a każda jest ładniejsza od poprzedniej. Mnóstwo zabytków z przeszłych wieków to doskonałe spotkanie z historią także dla dzieci. Jeżeli ciągnie nas w góry to w Polsce jest kilka pasm górskich różniących się wysokością. Możemy pokusić się o zdobycie Korony Polski, zanim zaatakujemy światowe szczyty.

 

Polska to piękny kraj, interesujący turystycznie. Dowodem na to niech będą tłumy obcokrajowców corocznie odwiedzających nasz kraj. Wydawałoby się, że środkowa Europa niewiele ma do zaoferowania, jednakże nic bardziej mylnego. Bogata flora i fauna, tysiące zabytków, tematyczne imprezy i atrakcje dla całej rodziny to dowód na to, że w Polsce nie można się nudzić. Warto rozejrzeć się po bliższej i dalszej okolicy, a być może odkryjemy jakieś nowe, interesujące miejsca, warte bliższego poznania. Warto zobaczyć jak najwięcej, ponieważ wspomnienia zostaną z nami na zawsze.

 

Wakacje w Polsce – najpiękniejsze miejsca
Oceń post